ספרי עיון ומחקר

חיי יום יום בתימן

הספר "חיי היהודים בתימן מסוף המאה ה 17 ועד תחילת  המאה ה20 על פי פנקס בית הדין של צנעא מאת ד״ר אמנון חבר יצא לאור בהוצאת האגודה לטיפוח חברה ותרבות
ד"ר אמנון חבר כותב הספר השתמש במקורות ראשוניים של "המסוודה" פנקס בית הדין שטרם נחשפו לעיני ציבור החוקרים ,ומכאן תרומתו הגדולה של ספר זה ללמידה על המציאות החברתית כלכלית ודתית במשך 300 שנה.
פנקס הקהילה למעשה מהווה רשומון של כל מה שקורה בקהילה: קידושין גירושין חליצה וייבום  עזבונות צוואת ירושות מכירת בתים וחנויות רישומי חובות סיכסוכים בין שכנים הסכמי שותפות מינוי אפוטרופסים  ליתומים ואפילו השאלת ספרים נרשמה במסוודה.
הוספת מוצר: 
50.00₪

ישקף - שירת ר׳ יוסף בן ישראל ופרקי יסוד בשירת יהודי תימן

מאת ד״ר יהודה עמיר

כריכה קשה, 523 עמ׳ כולל מפתח ערכים מפורט.

על הספר

הוספת מוצר: 
80.00₪

יהדות תימן - כרך ב׳ - ר׳ שלום שבזי חייו ויצירתו

אסופת מאמרים
מאת פרופ׳ יוסף יובל טובי

בספר 33 מאמרים על ר׳ שלום שבזי חייו ויצירתו. מהם מאמרים חדשים שרואים אור לראשונה בקובץ זה.
ספר חובה לכל מתעניין במורשת יהודי תימן בכלל ובשירת תימן ור׳ שלום שבזי בפרט.

כריכה קשה, 642 עמ׳ כולל מפתח ערכים.

לצפיה במפתח המאמרים לחצו כאן

הוספת מוצר: 
80.00₪

ילדים של הלב

קובץ מאמרים חלוצי זה נענה לקריאה המוסרית הבוקעת מפרשת חטיפת ילדים מקרב העולים, רובם מתימן, בעלייה הגדולה של ראשית קום המדינה; זהו עוול שהתרחש לצד מימוש זכויות אזרחיות ואידיאולוגיה לאומית. מדובר בהיענות אינטלקטואלית המגיבה למתחייב מתופעה סוציולוגית יוצאת דופן – שאינה רק קיצונית במונחי סבל וקורבנוּת אלא גם זרה ברחישתה התמידית, בהפצעותיה מעת לעת – כדי לשוב ולתבוע את מקומה של הפרשה ההיסטורית באקטואליה הישראלית. היענות זו, שקשה להגזים בחשיבותה, קשובה לכאב שאינו מרפה, לקריאה בגרון ניחר להרגיש את מצוקת ההורים שנעשקו מבעלותם הטבעית.

הוספת מוצר: 
96.00₪

ספר ד‘מאר

הקהילה היהודית בד'מאר: הווי חיים, דמויות ואירועים

הוספת מוצר: 
70.00₪

ירושלים של עולי תימן

ספרו של דרור חוברה בוחן את מצבם החברתי, הדתי והכלכלי של עולי תימן בירושלים בין השנים 1948-1881. יש בו תיאור הגורמים המייחדים את המשתכנים התימנים משאר האוכלוסייה בירושלים, כמו גם הרקע והמגמות שהובילו אותם להתיישבות בשכונות שמחוץ לחומה. הספר מספק תיאור של חיי החברה והדת בשכונות השונות של ירושלים, אשר כוללים עניינים שבין אדם לחברו לצד אירועים חברתיים ייחודיים. הספר מציג תמונה מקיפה ורחבה של מכלול האתגרים שעמם התמודדו החברים בקהילת עולי תימן בשכונות ירושלים.

הוספת מוצר: 
80.00₪

יהדות תימן בצל האסלאם

יהדות תימן בצל האסלאם מראשיתו ועד ימינו

מאת: פרופ׳ יוסף יובל טובי

חיבור חדש ומקיף הסוקר את ההיסטוריה של יהודי תימן מהתקופה הקדומה, ממלכת חמיר, עד לעת החדשה והעלייה האחרונה מתימן. חיבור חשוב מאין כמותו שנכתב על ידי גדול חוקרי תימן בדורנו. 

מדברי ההקדמה של פרופ׳ מאיר בר אשר על הספר:

הוספת מוצר: 
100.00₪

יהדות תימן -כרך א׳

חדש!!

סדרת ספרים המקבצת את מבחר המאמרים של פרופ׳ יוסף יובל טובי.

כרך זה כולל שמונה עשרה מאמרים

העוסקים בחיי היהודים תחת שלטון המוסלמים בתימן.

404 עמודים, כריכה קשה. 

הכרך כולל מפתח עניינים, אישים ומקומות מפורט לכל המאמרים!  

הוצאת האגודה לטיפוח חברה ותרבות, תשע״ח. 

 

 

 

הוספת מוצר: 
80.00₪

דיואן - השירה התימנית הכללית

מלאך השירה לו כנפים, מעופף ומרחף מיבשת ליבשת, ממדינה למדינה, ממחוז למחוז, מעיר לעיר, מרחוב לרחוב, מבית לבית ומאדם לחבירו. לזה יַשרֶה השראה של שמחה ויפיק מפיו חרוזי חדוה, לזה יערוג ערגה של תשוקה ואהבה ויביע אומר של סיפוק או אכזבה, לזה ינעים בלחן של זמיר להפיג עצבת לב, ולזה ילחש לחש צרי ותרופה למכאובי האהבה.

מלאך השירה מכיר בשבעים לשון, משפת בני עבר ועד שפת בני ערב, ממזרח וממערב מצפון ומים, לכל יצור ואנוש בשפתו, וכל עם ועם בלשונו. אולם בהיותו מלאך לא כל אדם מבחין בו ולא כל אחד זוכה להשראתו.

הוספת מוצר: 
120.00₪
Subscribe to ספרי עיון ומחקר